Rajska podróż poślubna na Sri Lance

rajska podróż poślubna

Dziewicze plaże, zielone palmy, lazurowa woda i złoty piasek – to idealne otoczenia żeby przeżyć cudowne chiwile z ukochaną osobą!

Sri Lanka to miejsce, które coraz bardziej zdobywa swoją popularność wśród podróżujących osób. Ona ma wiele do zaoferowania: przepiękne parki narodowe, fajne safari, plantacje herbaty, wodospady, starożytne miasta, przyjemne złote plaże południa oraz niesamowitą gościnność i domowe jedzenie. To bardzo ciekawa opcja dla każdego, kto szuka ciszy i spokoju.

podróż poślubna na Sri LanceZaplanowana na Sri Lace podróż poślubna może łączyć w sobie elementy zwiedzania i wypoczynku, romantyki i egzotyki!

Najpopularniejszą atrakcją wśród nowożeńców jest przeprowadzenie ceremonii ślubnej na brzegu oceanu w lokalnych tradycjach. Dla zakochanych to jest jeszcze jedną możliwością powiedzieć o swej miłości oraz dostać przepiękne zdjęcia z tego dnia.

Inną niesamowitą atrakcją jest oglądanie wielorybów. Płetwale Błękitne to największe ssaki świata. Mierzą ponad 30-metrow, a ich waga dochodzi do 190 ton. Zobaczyć na żywo to ogromne stworzenie graniczy z cudem co sprawi, że wasza podróż poślubna będzie niezapomnianą.
Mirissa w południowej części Sri Lanki, Kalpitiya na zachodzie i Trincomalee na wschodnim wybrzeżu, to trzy najlepsze miejsca na świecie, gdzie można spotkać Płetwale Błękitne. Te gigantyczne ssaki przepływają przy wybrzeżach Sri Lanki, które są ich roczną trasa migracyjną. Często towarzyszą im delfiny.

podróż poślubnaDla miłośników przyrody egzotycznej jest Park Narodowy Yala. To jeden z najlepszych parków na świecie, dający możliwość obserwacji i fotografowania lampartów w naturalnym środowisku. Dzika natura, zróżnicowany krajobraz, a także setki zwierząt i ptaków zamieszkałych te tereny, sprawią, ze wizyta w nim będzie niezapomnianą egzotyczną przygodą. Podczas Jeep Safari można spotkać dzikie słonie i lamparty, krokodyle, niedźwiedzia wargacza, bawoły, kolorowe ptaki oraz wiele innych zwierząt.

Oprócz pięknej przyrody, w Sri Lance jest wiele zabytków buddyjskiej Religii i kultury indyjskiej.  Wśród nich: starożytnie świątyni skalne, wpisane na listę UNESCO; Świątynia Zęba Buddy z relikwią Zęba samego Buddy; święte drzewo Sri Maha Bodhi, pochodzące ze szczepu drzewa, pod którym medytował Budda, kiedy doznał oświecenia; pierwszy na świecie sierociniec dla słoni, którzy zwrócił uwagę świata na problem malejącej populacji tych pięknych zwierząt.

podróż poślubna na Sri LanceW przeciwieństwie do popularnego stereotypu o krajach tropikalnych, na Sri Lance, nie ma możliwości, aby podnieść jakąś niebezpieczną chorobę egzotyczną. Nie ma tam malarii czy denga, dlatego podróż poślubna na Sri Lance nie sprawi żadnych problemów ze zdrowiem.

Pod każdym względem – to naprawdę rajska wyspa, którą warto zwiedzić. Niech pierwsze kroki, które postawicie jako małżeństwo, będą absolutnie wyjątkowe!

Social:
error