Idealny wieczór panieński. Jak go zorganizować.

wieczór panieński

Wieczór panieński – zwyczajowe przyjęcie urządzane dla panny lub przez nią samą przed ślubem. Spędzany on jest w wyłącznie w towarzystwie osób płci żeńskiej i w założeniu ma być ostatnią okazją do zażycia przyjemności niedostępnych po ślubie.

Jak zaplanować idealny wieczór panieński? Co trzeba mieć na uwadze organizując wieczór panieński dla przyszłej panny młodej? Oto 5 najważniejszych rzeczy, o których nie wolno zapomnieć.

wieczór panieński

Zaproszenia na wieczór panieński

Organizatorka wieczoru panieńskiego jest odpowiedzialna przede wszystkim za obecność na imprezie wszystkich kobiet najbliższych sercu panny młodej.
Zamiast tradycyjnych zaproszeń można też utworzyć wydarzenie na jednym z portali społecznościowych – jest to wersja tańsza i dzięki niej łatwiej ustalić wspólnie więcej szczegółów.

Ustalenie budżetu

Wieczór panieński organizowany jest przez świadkową, czy najbliższą przyjaciółkę, jednak koszty zabawy dzielone są na wszystkie uczestniczki imprezy. Oczywiście z wyjątkiem panny młodej. Na początku warto ustalić kwotę, jaką każda z dziewczyn może przeznaczyć na wieczór. Od tego zależy dopracowanie szczegółów przebiegu imprezy, listy zakupów oraz prezentu.

wieczór panieńskiDobór akcesoriów i dodatków dla dziewczyn

Grupa dziewczyn bawiących się na wieczorze panieńskim zazwyczaj chce wyróżniać się z tłumu. Dla przyszłej panny młodej warto wybrać specjalne dodatki, które będą jednoznacznie wskazywały na to, że jest to jej ostatnia panieńska noc na mieście. Wesołe akcesoria i zabawne gadżety dla pozostałych uczestniczek zabawy też sprawią, że impreza będzie miała niepowtarzalną atmosferę. Wybór dodatków jest bardzo duży, mogą to być kolorowe opaski, zabawne meloniki, śmieszne okulary, hawajskie naszyjniki czy boa z piór. Ciekawym pomysłem jest też zorganizowanie wieczoru panieńskiego z konkretnym motywem przewodnim.

Wybór odpowiednich dekoracji

Organizując wieczór panieński trzeba pamiętać także o dekoracjach. Najlepszy efekt można osiągnąć zestawiając ze sobą dodatki z jednolitym motywem graficznym lub po prostu w podobnym stylu.
Najbardziej popularne są balony ze specjalnymi grafikami na wieczór panieński, personalizowane banery z dowolnie wybranym napisem, na przykład „Szalona noc Karoliny” czy taśmy ozdobne do powieszenia na ścianie z hasłami takimi jak „Gorączka Panieńskiej Nocy”.

wieczór panieński

Gry i zabawy wieczoru panieńskiego

Gry i zabawy są idealnym sposobem na ożywienie wieczoru panieńskiego. To mogą być jak zabawy dla wszystkich dziewczyn oraz zadaniami dla przyszłej panny młodej. Najpopularniejsze zabawy to „Pytanie czy Wyzwanie”, „Test wiedzy o przyszłym mężu”, czy „Kto najlepiej zna Pannę Młodą?”. Przyjaciółka, która wychodzi za mąż często dostaje również do wykonania zadania, które mają sprawdzić jej przydatność małżeńską, na przykład cerowanie skarpetki.
Wieczór panieński ma być dobrą zabawą i wszystkie zadania trzeba oczywiście traktować z lekkim przymrużeniem oka. Rewelacyjnym pomysłem jest też przygotowanie dla przyszłej panny młodej karteczek z wspominkami. Na nich dziewczyny piszą najbardziej zabawne, pijackie, słodkie czy żenujące momenty, które pamiętają z życia Panny Młodej. Podczas czytania Panna Młoda ma odgadnąć, kto to napisał. Fajne w tej zabawie jest to, że karteczki można schować do pudełka i zachować na pamiątkę.

Ale jeśli naprawdę chcesz zaskoczyć swoją przyjaciólkę  – zaufaj fachowcom Happy Day Kraków, i wtedy ten dzień na pewno zostanie w pamięci! Kontakt

Social:
error