Oprawa muzyczna jako ważny czynnik udanego wesela

Oprawa muzyczna wesela

Jeżeli jesteście w trakcie przygotowywania wesela, to wcześniej czy później staniecie przed wyborem oprawy muzycznej. Jest to jednym z istotniejszych czynników, które decydują o powodzeniu przyjęcia weselnego.

Oprawa muzyczna wesela, bądź to zespół muzyczny lub DJ, jest jego motorem napędowym, który musi zadbać o to, by wszyscy weselnicy bawili się do białego rana. On musi stworzyć pewną więź z publiką i zbudować atmosferę wspólnej zabawy. Wtedy ludzie obecni na imprezie będą się doskonale bawić, a to oznacza z kolei, że i całe wesele będzie się wspominać jeszcze przez długi czas.

Oprawa muzyczna weselaWięc o co warto zadbać w tej sprawie?

Najpierw należy wybrać, będzie to zespół muzyczny czy DJ. Zanim zdecydujecie się na zatrudnienie zespołu weselnego lub DJ-a, rozważcie które utwory pragnęlibyście (lub nie) usłyszeć na przyjęciu weselnym. I tutaj ważnym momentem jest dobór repertuaru.

Zespół muzyczny zapewniający oprawę muzyczną na weselu powinien mieć dosyć szeroki i urozmaicony repertuar. Wesele trwa około 8-10 godzin i jeżeli zespół w koło będzie prezentował jeden gatunek muzyczny, to co by to nie było, na pewno na dłuższą metę się to nie sprawdzi. Na weselu bawią się ludzie z różnych grup wiekowych, więc zespół weselny powinien potrafić dopasować się do bawiących gości. W repertuarze nie może więc zabraknąć zarówno utworów starszych, z minionych lat, jak i aktualnych hitów prezentowanych w TV i radio.
W tej sprawie DJ jest w lepszych warunkach, bo jego repertuar jest praktycznie nieograniczony i zależy jeno od ilości MP3, które zabierze ze sobą.

Następnym krokiem po ustaleniu repertuaru należałoby sprawdzić jakim sprzętem dysponuje wybrany DJ czy zespól muzyczny i czy będzie on sprawnie funkcjonował w wybranym lokale. Bardzo ważne sprawdzić wszystko przed weselem, żeby nie było przykrych niespodzianek.

Oprawa muzyczna weselaJak możemy łatwo dostrzec, to oprawa muzyczna jest jednym z najważniejszych szczegółów udanego wesela. Ponieważ muzyka towarzyszy nam nieomalże od początku przyjęcia weselnego, do samego końca. Dlatego oprawa muzyczna potrzebuje więcej uwagi w trakcie przygotowania wesela. Bo żadne wspaniałe scenariusze, wystroje, zabawy i inne otoczki nie załatwią wad powiązanych z muzyką na weselu.

Dlatego Drodzy Nowożeńcy, lepiej odpuśćcie pewne wydatki na mało ważne dodatki, a nie oszczędzajcie na muzyce. W czasie wesela zrozumiecie, że nie ma nic ważniejszego. Pożałujecie zaoszczędzonych pieniędzy, jeśli zacznie ktoś wam rzępolić albo puszczać muzę nie do tańca. Żadne światełka, ozdóbki nie pomogą. Na dobrym weselu wszystko staje się nie ważne, jeśli ludzie zaczynają śpiewać, tańczyć i szaleć.

Gwarantujemy, że jeśli oprawa muzyczna wesela będzie zachęcać przybyłych gości do wyjścia na parkiet, to wesele bez wątpienia będzie znakomite.

Social:
error