Ślubne zdjęcia. Jak wybrać dobrego fotografa.

Ślubne zdjęcia

Ślubne zdjęcia — najlepszy sposób, by zachować wspomnienia o waszym szczególnym dniu. Po tym, jak wybraliście miejsce, motyw przewodni, weselne menu i stroje, warto przejść do poszukiwania fotografa.

Ale znaleźć fachowca nie jest tak łatwo, jak może wydać się na pierwszy rzut oka. Właśnie dlatego dzielimy się z wami poradami, które pomogą wam dokonać właściwego wyboru, aby ślubne zdjęcia cieszyły was przez całe życie.

Ślubne zdjęcia– Gdzie szukać kandydata?

Pierwszy sposób — dopytać krewnych i znajomych którzy już korzystali z usług dobrego fotografa i potrafią wam doradzić. Drugi krok — internet obszar: strony branżowe, blogi, socjalne sieci i strony internetowe. Zazwyczaj ślubni fotografowie mają osobiste strony internetowe, gdzie jest możliwość przeczytać komentarze i zobaczyć zdjęcia. Trzeci sposób — poprosić o pomoc agencje ślubne, które już mają gotową bazę dobrych i sprawdzonych fotografów.

– Na co warto zwrócić uwagę?

W trakcie wyboru fotografa przeanalizujcie takie czynniki: cena, doświadczenie, przykładowe portfolio, elastyczność i dyspozycyjność fotografa, możliwości techniczno-sprzętowe, a także to, co najważniejsze – umiejętność uchwycenia tych szczególnych momentów, gestów, spojrzeń oraz emocji.

– Jakość zdjęć.

Tu chodzi o oryginalność idei i jakość obróbki materiału. Ale to wy i sami znacie, po prostu jeszcze raz przypominamy wam 😉

Ślubne zdjęcia– Znajomość z fotografem.

Idealny wariant — osobiste spotkanie. Ważne, żeby znaleźć wspólny język i poglądy. Inaczej, jeśli macie całkiem inne poglądy, to rezultat wam i tak się nie spodoba, nawet jeżeli będzie dobry.

Przy wyborze fotografa pamiętajcie, że on musi być niewidzialnym obserwatorem całej ceremonii. Dlatego musi poruszać się bezszelestnie i nie zwracać na siebie uwagi. Ważne, aby państwo młodzi oraz ich goście czuli się swobodnie. Więc on nie powinien prowokować sztucznych uśmiechów, wymuszonych gestów lub nienaturalnych sytuacji.  Przecież zawsze najładniejsze ślubne zdjęcia to te, które zostały zrobione w najbardziej niespodziewanym momencie, ale dzięki temu oddają w pełni niepowtarzalność tych chwil.

Mamy nadzieję, że nasze porady pomogą wam dokonać właściwego wyboru i wasze ślubne zdjęcia będą naprawdę wspaniałym wspomnieniem o tym ważnym dniu!

Social:
error