Wasz idealny lokal na wesele

lokal na wesele

W poszukiwaniu miejsca na ten wielki dzień warto rozumieć, że nie ma jednej estetyki ani jednego pomysłu, który spodoba się wszystkim. To Para Młoda musi podjąć decyzję, jak będzie wyglądać ich idealny lokal na wesele. Dlatego należy zastanowić się nad tym, czego oczekujecie wy i wasze goście. Całe szczęście, że rynek lokali weselnych poczynił w ostatnich latach olbrzymie postępy i naprawdę wybrać można to, na czym najbardziej zależy.

lokal na weseleW tym artykule mówimy o tym, jaki może być lokal na wesele i mamy nadzieję, że nasza poniższa charakterystyka pomoże Państwu zebrać myśli w poszukiwaniu wymarzonego miejsca na wesele.

Sale weselne, domy weselne i sale bankietowe — są to miejsca budowane głównie pod organizacje wesel. Tego rodzaju lokale są na ogół duże, posiadają sale taneczne, parkingi i wszystko to, co sprawi, że wesele będzie wygodne. Ich plusem jest niski koszt utrzymania, co znajduje swoje odbicie w ciekawej ofercie gastronomicznej.

Restauracje — miejsca, które w przeciwieństwie do domów weselnych nadają się raczej na krótki uroczysty obiad poślubny, a nie typowe huczne wesele. To może być bardzo ciekawa alternatywa dla osób nieposiadających dużej rodziny lub niechcących wydawać dużych pieniędzy na wesele.

Hotele, a same restauracje hotelowe — to być może dzisiaj najmodniejsze miejsca na wesele. Żadne inne miejsce nie osiągnie takie splendoru jak hotel. To obiekty mogące ugościć jednorazowo wszystkich gości weselnych. Minusem jest to, że w dużych hotelach zwykle odbywa się kilka imprez naraz, co może być nie zbyt komfortowo.

Pałacyki, dworki — są to trochę mniejsze odpowiedniki drogich hoteli. Budowane one z myślą o imprezach firmowych i okolicznościowych jednak niedorównujące hotelom rozmachem. Do ich zalet należy nie wątpliwie duży splendor i elegancja oraz fakt, że na ogół odbywa się w nich tylko jedna impreza na raz. Często tego rodzaju lokale to miejsca naprawdę piękne i eleganckie.

Karczmy — jest to miejsce stylizowane na stary wiejski budynek ze specyficznym wystrojem i klimatem. To dobra alternatywa pod warunkiem, że Para Młoda oraz gości gustują w takiej estetyce.

Sale bez cateringu — są to obiekty na tyle ciekawe, że warto poświęcić im chwile. Tego rodzaju obiekty to na ogół remizy. Jednak te budowane współcześnie mają bardzo wysoki standard. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest fakt, że gotowanie możemy polecić znajomej osobie lub po prostu komuś z rodziny. Wymaga to trochę pracy i jest odrobinę kłopotliwe, ale pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Jak widać, rynek lokalów weselnych jest bardzo szeroki i dość łatwo wybrać coś dla siebie. Jednak warto brać pod uwagę również gusty gości, bo od tego, czy będą zadowoleni, zależy czy będą się dobrze bawić i jak zapamiętają wesele.
No, a jeżeli nie możecie sami się zdecydować, jaki wybrać lokal na wesele i potrzebujecie pomocy, to ekipa Happy Day Kraków chętnie pomoże!

Social:
error