Baby Shower Party. Czyli impreza dla przyszłej mamusi.

baby shower party

Baby Shower to jasne i wesołe święto. Celem tej imprezy jest przygotowanie przyszłej mamy do pozytywnych emocji i wprawienie w pozytywny nastrój przed pojawieniem się dziecka.

Ta tradycja pochodzi z Ameryki, ale w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność w Europie.

Impreza na cześć przyszłej matki i jej dziecka jest tradycyjnie robiona w trzecim trymestrze, w 7-8 miesiącu. Idealnie, gdy impreza jest miłą niespodzianką dla matki, a organizacją zajmują się najlepsze przyjaciółki lub, na przykład, siostra.

Porozmawiajmy więc o tym, co jest potrzebne dla zorganizowania Baby Shower Party.

Miejsce

baby shower

W zasadzie, jako miejsce imprezy, wszystko może się sprawdzić, ale klasyczna opcja to osobny pokój, lub nawet lepiej, przestronny apartament w hotelu. Jeśli trafi się dobra pogoda i gorący sezon, to można zorganizować wydarzenie w namiocie lub altanie. SPA Salon też będzie doskonałym rozwiązaniem. Ale jeżeli szukacie tańszego rozwiązania, po prostu spektakularnie udekorujcie mieszkanie przyszłej matki lub jednej z jej przyjaciółek.

Scenariusz

baby shower

Jest to jeden z najważniejszych elementów imprezy Baby Shower, ponieważ to wydarzenie powinno pozostać w pamięci przyszłej mamusi.
Można wymyślić cokolwiek, byle tylko było zabawnie i podkreślało temat. Na przykład wszyscy goście mogą przyjść z lalkami w rękach. A dlaczego nie ubrać wszystkich w śliniaki i zaopatrzyć w cukierki w formie smoczków dla niemowląt? Jako opcja, każdy może przyjść na imprezę z fałszywym brzuchem i zorganizować zbiorową sesję zdjęciową. Impreza w piżamach jest również świetną opcją. Ogólnie wszystko zależy od wyobraźni.

Dekoracje

baby shower dekorations

Nawet jeśli nie macie specjalnego scenariusza dla zaplanowanej imprezy, możecie stworzyć odpowiedni nastrój za pomocą dekoracji. Po pierwsze, rozwiązanie kolorystyczne zależy od płci przyszłego dziecka. Kupcie więcej kwiatów, wybierzcie tekstylia w odpowiednich kolorach i zamówcie ciastka i tort. Można nawet przygotować mleczne koktajle we właściwych kolorach. Ta impreza jest w połowie dziecięca, więc nie można zapomnieć o balonikach i tego wszystkiego, co kochaliście w dzieciństwie. To właśnie w tym dniu można znowu poczuć się jak dziecko!

Wish List

baby shower

I, wreszcie, najważniejszą rzeczą jest to, że na Baby Shower Party nigdy nie przychodzimy z pustymi rękami. Lista z prezentami przygotowuje się z wyprzedzeniem, tak aby obejmowała wszystkie niezbędne rzeczy dla dziecka: od śliniaków do zabawek i urządzeń gospodarstwa domowego.
Popularnymi prezentami ostatnio stały się „ciasta” z pieluch, ręczników, a nawet pieluszek – wyglądają one bardzo imponująco, a ich zawartość jest bardzo przydatna.

Pamiętajcie, że Baby Shower to jasne i wesołe święto. Nie warto przyćmiewać go rozmowami o ciężkiej pracy i przyszłych koszmarach związanych z karmieniem. Waszym zadaniem jest darowanie przyszłej mamie pozytywnych emocji i dobrego nastroju przed pojawieniem się dziecka.

Spodziewamy się nasze rady będą pożyteczne i pomogą wam w organizacji Baby Shower Party dla waszej znajomej, lecz jeśli wam jednak potrzebna będzie pomoc, ekipa Happy Day Kraków służy pomocą!

Social:
error