Jak wybrać wasz idealny kolor na wesele

jak wybrać idealny kolor na wesele

Nareszcie szczęśliwy moment nastał: na paluszku narzeczonej świeci się pierścionek zaręczynowy, a więc wesele już nie za górami. Wśród różnorodności spraw, które trzeba zrobić, szczególną uwagę trzeba poświęcić wyborowi stylistyki. Poprawnie dobrany kolor na wesele gwarantuje, że impreza będzie nie tylko “pięknym obrazkiem”, a będzie odzwierciedlać Was i Waszą unikalną historię.

Przy wyborze koloru dla waszego wesela warto uwzględnić sezon i warunki pogodowe. Przeanalizować swoje upodobania i dać wolę fantazji. Robić to warto na początkowym etapie przygotowania. Tak można będzie przewidzieć sytuacje, gdzie jakieś elementy nie będą pasowały do siebie.To, więc, jak wybrać idealny kolor na wesele? O tym dalej w naszym artykule.

Wykorzystajcie ulubiony odcień

kolor na wesele

Od dziecka lubicie jakiś kolor? Być może nieświadomie kupujecie rzeczy w jednym odcieniu? A może wasi znajomi asocjują was z jakimś kolorem?

Wtedy z tego warto zacząć! 😉 W dekorowaniu wesela można ze smakiem wykorzystać dowolny kolor. Ważne aby wybrać prawidłowy odcień, pięknie jego łączyć z innymi, oraz wybrać akcenty kolorystyczne.

Zwróćcie uwagę na wybrane miejsca

idealny kolor na wesele

Popatrzcie które kolory już obecne na sali — jakiego koloru są ściany, zasłony i dekoracje. Jeśli kolory tam już dosyć jaskrawe, to najlepiej dobrać inne tak, by wszystko pasowało do siebie. Lecz można pójść też inną drogą: wybrać pomieszczenie w neutralnych, pastelowych odcieniach. W takim przypadku nic nie będzie przeszkadzało we wcieleniu swojego pomysłu.

Dla wesela na świeżym powietrzu czy w namiocie lepiej będą pasować odcienie, które będą podkreślać piękność przyrody, a nie wybijać się z niej.

Nie zapominajcie o waszych ulubionych kwiatach

kolor na wesele

Jeśli jesteście miłośnikami słonecznika, to dlaczego by nie zbudować ozdoby wokół żółtego koloru? Dodać go do kolorowej palety, zrobić go głównym akcentem lub cieniować im inne elementy.

Budźcie się natchnieni przyrodą

kolor na wesele

Wszystko, co najlepsze na świecie, kreowane jest przez przyrodę! Niech naturalne odcienie sezonu staną się waszą inspiracją. W tej sytuacji nie warto ograniczać się standardowymi kolorami. Wyobraźcie sobie, ile w przyrodzie istnieje ciekawych odcieni. Tak, na przykład, dla jesieni pięknie podejdą ciemnobrązowy, czerwono brązowy, złoty alboż kolor bursztynu. To jest o wiele ciekawsze, aniżeli banalne brunatny, czerwony czy pomarańczowy.

W nogę z modnymi tendencjami

kolor na wesele trendy

Jeśli wy stylowa para, która nie przepuszcza żadnego trendu, wtedy dobrać idealny kolor na wesele wam pomoże instytut Pantone. Oni ogłaszają “kolor roku” i proponują różne kolorowe palety, które będą aktualne i modne w nowym sezonie. Czytaj nasz artykuł na ten temat.

Łączcie kolory ostrożnie

kolor na wesele

Nie warto przeciążać dekorowanie zbyt dużą ilością kolorów. Ryzykujecie stworzyć jakiś nie do końca rozumiany, niechlujny czy, nawet, śmieszny obraz. Ale także, nieudanym będzie i użycie wyjątkowo 1 koloru.  Nie bójcie się wykorzystać różne odcienie. Niewielkie detale tu i tam będą wyglądać lepiej niż ogromne “plamy” 1 koloru.

Oczywiście gra z kolorem nie kończy się tylko na dekorowaniu. Ostatnio coraz częściej można zobaczyć druhny w jednakowych sukienkach alboż świadków narzeczonego w skarpetkach jednego koloru. Wszystko to poryw fantazji i przejaw kreatywności.

Spodziewamy się nasze rady będą pożyteczne i pomogą wam wybrać idealny kolor na wesele! Lecz jeśli wam jednak potrzebna będzie pomoc, ekipa Happy Day Kraków służy pomocą!

Oto jeszcze kilka inspiracij z pinterestu.

kolor na wesele trendkolor na wesele trends

 

Social:
error