Dzień Kobiet. Kilka pomysłów na prezent dla kobiety

Dzień Kobiet – to kolejna okazja, by swojej ukochanej sprawić przyjemność – zadziałać tak, by czuła się doceniona. Przygotować prezent dla kobiety, kupić bukiet kwiatów, zabrać na spacer czy na lody i po prostu – w miarę możliwości dobrze się bawić. Ktoś mógłby rzec, że przecież tak trzeba robić cały rok i ów ktoś będzie miał rację. Są jednak takie dni w roku w których chcemy poczuć się szczególnie docenieni. 

8 marca jest dokładnie takim dniem dla kobiet. I najperw powemy kilka faków o nim:

  • Nie jest to nowe święto. Najprawdopodobniej Dzień Kobiet zawdzięcza swoje korzenie rzymskiemu świętu obchodzonego przez zamężne kobiety zwane matronami. Matronalia obchodzone były w pierwszym tygodniu marca. Były to święta powiązane z kultem płodności, z bóstwami żeńskimi.  W tym dniu kobiety składały bogini Junonie w ofierze kwiaty i modliły się o szczęście w życiu małżeńskim. Kobiety otrzymywały też drobne prezenty od swoich mężczyzn. Tego dnia świętowały nawet niewolnice i prostytutki. Panie domu tego dnia pozwalały swoim niewolnicom odpoczywać.
  • Dzień Kobiet to nie komunistyczne święto. Po raz pierwszy obchodzono go w kraju najczystszego kapitalizmu, Stanach Zjednoczonych. Amerykanki zaczęły świętować go w 1910 roku, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet, a także jako okazja do krzewienia idei praw kobiet.. Dwa lata później zwyczaj przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, potem do Niemiec, Holandii i Szwajcarii. Datę 8 marca przyjęto w 1922 r. na pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 r.

Więc marzec to miesiąc spod znaku kobiet. Z tej okazji warto udelić uwagę bliskim paniom ze swojego otoczenia. Ale mężczyźni często mają problem z prezentami. Nie wiedzą co podarować swojej ukochanej, nawet jeśli doskonale ją znają. Dla wszystkich zdesperowanych mężczyzn, który chcą uniknąć focha, przedstawiamy kilka pomysłów na prezent dla kobiety.

prezent dla kobietyKwiaty

Kwiaty to tradycyjny prezent, który kupujemy z okazji Dnia Kobiet. Najbardziej popularne są goździki albo tulipany. Jednak na bukiet róż z pewnością żadna z pań się nie obrazi. W zależności od naszego budżetu możemy zakupić kwiaty jako główny prezent albo dodatek do podarunku. Kwiaty możemy spróbować wcześniej zamówić z dostawą do domu, dzięki czemu nie będziemy musieli biegać z samego rana po mieście w poszukiwaniu otwartej kwiaciarni.

prezent dla kobietyBilet do SPA

Dobrym pomysłem na prezent dla kobiety jest voucher do SPA. Relaksujący czas w SPA na pewno ukoi nerwy związane z pracą czy problemami życia codziennego. Wybór wśród tego typu zabiegów jest naprawdę duży – możemy zdecydować się np. na zabiegi kosmetyczne, aromaterapię, manicure, pedicure lub różnego typu masaże. Każda z opcji na pewno sprawi obdarowywanej dużo radości.

prezent dla kobietySłodycze

Kto nie lubi słodkości? Może i są bardzo kaloryczne, ale w Dzień Kobiet można pozwolić sobie na małe grzeszki i odstępstwa od diet. To idealny dodatek do kwiatów i świetny prezent w przypadku, gdy nie możemy sobie pozwolić na długie poszukiwania podarunków.  Ale ten prezent dla kobiet też może być niestandartowy. Chodzi o słodyczach w postaci pantofelka, torebki czy szminki. Kształt możemy dobrać pod atrybuty danej osoby, dzięki czemu czekoladki będą spersonalizowane, jedyne w swoim rodzaju.

prezent dla kobietyBilety do kina, teatru, opery lub kolacja

Oczywiście to standardowy prezent dla kobiety, jednak my zawsze możemy pomyśleć nad jakimś oryginalnym miejscem, choćby restauracją o której wcześniej rozmawialiśmy z naszą partnerką czy przedstawieniu, które zdobyło ostatnio świetne recenzje. Wybór miejsca zależy od wspólnych upodobań. Warto jednak w ten dzień się poświęcić dla kobiety.

prezent dla kobietyWspólna wycieczka

Jeżeli będzie sprzyjać, warto wybrać się gdzieś poza miasto. W zależności od upodobań konkretnej pani, możemy sprawić niespodziankę na Dzień Kobiet i wyjechać w góry czy w jakieś inne urokliwe miejsce. Można pomyśleć  i o jakimś dłuższym wyjeździe i zarezerwować hotel lub bilety lotnicze na późniejszy termin, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować plany urlopowe.

prezent dla kobietyKosmetyki, perfumy

Kosmetyki jest  jedenym z popularniejszych prezentów na Dzień Kobiet. Możemy jednak zainwestować więcej środków i zamiast standardowych zestawów oferowanych przez drogerię, kupić porządne i drogie perfumy. Warto wcześniej przetestować aktualne zapachy używane przez naszą partnerkę.

prezent dla kobietyBiżuteria

Kobiety kochają diamenty. To maksyma stara jak świat. I wiele w niej prawdy, ponieważ większość pań nie będzie miała nic przeciwko prezentom ze sklepu jubilerskiego. Możemy kupić coś mnie standardowego i oklepanego, pamiętajmy jednak, aby podarunek pasował do gustu obdarowywanych pań.

prezent dla kobietyBielizna

Bielizna to nie tylko prezent dla kobiety, ale i dla oczu partnera. Rozmiar ma ogromne znaczenie, dlatego przed zakupami lepiej sprawdzić metki aktualnych rzeczy noszonych przez kobietę. Odradzamy pokazywanie ekspedientce w sklepie z bielizną, jakiego rozmiaru szukamy na prezent.

prezent dla kobietyCoś szalonego

Zaskocz swoją partnerkę i zabierz ją na wspólny skok ze spadochronem albo bungee. A może ściana wspinaczkowa albo zjazd z wysokiej góry na rowerach? Wszystko zależy od naszej fantazji, ale też i upodobań naszej partnerki. Pamiętajmy, że nie możemy zmuszać drugiej osoby do czegoś, czego z pewnością nigdy nie chciała zrobić.

Pod koniec pamiętacie, że nawet brak okazji jest dobry, żeby sprawić bliskiej osobie przyjemność, a co dopiero święto i nawet najbardziej wyemancypowane kobiety czasem chcą być szczególnie potraktowane choćby ten jeden dzień. 

 

Social:
error